Подорожі до місць сили

Подорожі до місць сили

Селище Верховина невипадково є не просто центром старовинної гуцульської культури, а й краєм, повним легенд, в тому числі і містичного спрямування. Тут крім зачаровуючих своїми мальовничими пейзажами гір, архітектурних і природних пам’яток є і особливі місця, що вважалися предками місцем скупчення енергії. Відвідати такі точки сили – одне з найцікавіших завдань для туриста в Верховині.

Селище Верховина невипадково є не просто центром старовинної гуцульської культури, а й краєм, повним легенд, в тому числі і містичного спрямування. Тут крім зачаровуючих своїми мальовничими пейзажами гір, архітектурних і природних пам’яток є і особливі місця, що вважалися предками місцем скупчення енергії. Відвідати такі точки сили – одне з найцікавіших завдань для туриста в Верховині.

ЩО ТАКЕ МІСЦЯ СИЛИ?

Наші предки споконвіку знали особливі місця, які є точками концентрації особливих енергетичних потоків. Тут вони закопували скарби, встановлювали брили з каменів, зводили спеціальні будови і комплекси. У цих місцях нерідко виростають дивовижні трави і дерева, наприклад, дуби з тисячолітньою історією, а головне людина, відвідуючи ці місця, завжди відчуває особливий прилив бадьорості і сил, відчуває на собі енергію природи і землі, гармонію з ними. І подібні відчуття при відвідуванні місць сили гарантовані навіть скептично налаштованій людині. На території українських Карпат подібних місць кілька десятків, є вони і поблизу Верховини.

СВЯЩЕННИЙ ВОГОНЬ ПИСАНОГО КАМЕНЮ.

Писаний камінь (на Буковецькому перевалі, 1 221 м) – одне з найцікавіших місць сили поблизу селища. Таку назву воно отримало невипадково. Тут розташовується величезний камінь висотою під 20 метрів і шириною в 80м. Один його вид – це вже враження і маса емоцій. Місцеві жителі щовесни після першої грози приходять на Писаний камінь, щоб отримати накопичену за зиму енергію і позбутися від усього негативу. Подібні надприродні властивості давно стали інтересом містиків і дослідників. Є свідчення того, що це жертовник (язичницьке капище), про що натякають виїмки і сліди вогню в них. Також на брилі нанесені наскельні малюнки, які і стали причиною назви – «Писаний» камінь. Дані наскальні малюнки до цього дня є загадкою для вчених і археологів, які не можуть розшифрувати їх значення. Століттями до цього місця ходять паломники, а сьогодні і цікаві туристи в пошуках надприродної сили, натхнення, припливу сил і бадьорості. Торкнувшись Писаного каменю руками і головою, треба подумати про свої справжні бажання і про те, що вам в дійсно потрібно.

ТАЄМНИЦЯ ВЕЛИКОЇ БОГИНІ.

Ще одним місцем сили поблизу Верховини є Терношорське святилище (на Косівщині), що займає площу близько 4 тисячі квадратних метрів. Основою даної природно-історичної пам’ятки є безліч світло-сірого каміння, прилеглих до схилу вершини Терношори. Дане святилище умовно ділиться на 2 рівні: нижній, що втілює чоловіче начало і сонце, і верхній – тут височить Праматір – Лада. Це місце сили вважається таким потужним, що відчути на собі енергію здатна будь-яка людина. Торкаючись каменів, які знаходяться тут, можна відчути силу знань наших предків. До даного святилища традиційно приходили жерці, шамани, медіуми, а місцеві жителі неодноразово чують дивні музичні звуки, що доносяться з боку гори Терношори.

СИЛА ЖИВИЙ ВОДИ: ЩО ГОВОРИТЬ ШЕПІТ?

Третім цікавим містичним місцем поблизу Верховини є водоспад в селі Шепіт. У Карпатах багато подібних водних локацій, але саме цей є особливим. Вода традиційно вважається основою життя, невід’ємною складовою нашого організму. Вода може допомагати людині по-різному, з одного боку вона може втамувати спрагу, а з іншого – відповісти на будь-які питання. Водоспад в селі Шепіт допоможе в останньому. Як же? Для цього потрібно побувати в даному місці сили! Готуватися до відвідування водоспаду потрібно з самого ранку, направивши всі свої думки до світла. Коли позитивний настрій сформовано, то можна вирушати в дорогу до водоспаду і слухати, що ж він нашепче. Вже якщо десь і можливі чудеса на нашій землі, то точно ближче до неба. Гори Карпат з їх багатою і незвичайною спадщиною – та територія, де повірити в чудодійні сили природи, здавна шановані нашими предками, нескладно. Відвідайте Писаний Камінь, Терношорское святилище і / або село Шепіт щоб зрозуміти, чому бажаючих побувати тут з кожним роком стає все більше!